Zajęcia teatralne

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: piątek, 17, październik 2014 janusz
sds

 

 Wielkanocna Kwarantanna

 

To tytuł naszego nowego przedstawienia, własciwie montażu świątecznego, który wykonano w okresie wielkanocnym 2020 r. Sytuacja w kraju  epidemia koronawirusa spowodowała, że uczestnicy nie mogą korzystać stacjonarnie z terapii w Środowiskowym Domu. Jest to szczególnie trudny czas dla naszych podopiecznych oraz dla nas terapeutów. Pomimo trudności staramy się angażowac uczestników do okreslonych aktywności, niejednokrotnie oni sami wychodzą z własną inicjatywą. Tym razem nie dalismy rady stworzyć występu w normalnych warunkach, ale pomysłowość uczestników i personelu nie pozwala na nudę. Oto jak w dmowych warunkach - zdalnie stworzono montaż poetycko muzyczny. Popatrzcie na efekt naszej pracy!

tytul

 

"Teatralne Andrzejki"


28 listopada mogliśmy gościć u naszych przyjaciół w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Zatorze. Atmosfera wspaniała! Aktorzy grupy teatralnej Kameleon mieli możliwość ponownie zaprezentować sztukę "20 lat minęło", a gospodarze imprezy zaprosili nas na poczęstunek, kolację i super zabawę! Integracja w pełni, bawili się wszyscy - opiekunowie, uczestnicy i mieszkańcy ośrodka w Zatorze, jak to się mówi: "Nikt nie podpierał ściany". Warto również zaglądnąć na stronę:

https://zator.caritas.pl/…/index.…/andrzejki-troche-inaczej/

 

 

Przedstawienie "20 lat minęło" Wystawione na 20- lecie naszego ośrodka w Sali Kinowej MOKSiR w Chełmku 12 października 2019 r.

 

Spektakl z okazji Dnia Kobiet pt. "Koncert życzeń"  - 8 marzec 2018

 

Spektakl z okazji Dnia Kobiet pt. "Koncert życzeń"  - 8 marzec 2018

 

 

"Człowiek Anioł"

aniol

 

 21 stycznia, w kościele NMP Królowej Polski, po wieczornej mszy św., uczestnicy terapii Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmku przedstawili spektakl pt. „Przyjdź na pasterkę”. Była to opowieść o poszukiwaniu dobra w drugim człowieku i znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia. Ta krótka forma artystyczna zawierała trzy różne przejmujące obrazy: wieczór wigilijny – wieczór więzi, bliskości, wieczór barw, świateł, pięknych dekoracji, zapachów, muzyki a tuż obok, w ciszy – krzyk samotności, zagubienia, cierpienia, rozpaczy, i trzeci obraz – płomyk nadziei ofiarowany przez drugiego człowieka. Całość to apel do ludzi, apel o człowieczeństwo, o odnalezienie dobra w sobie samym i podzieleniu się nim, apel o to, aby Boże Narodzenie w naszych sercach zdarzało się przez cały rok: „(…) Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak”. Czasem może to być drobny gest, tutaj ofiarowanie jaśniejącej w mrokach losu zapalonej świecy, czasem wystarczą trzy słowa, w tym scenariuszu – „Przyjdź na pasterkę” i wtedy „uwierzymy kolejny raz, w jeszcze jedno Boże Narodzenie”. Mimo że na tle pięknie oświetlonego kościoła lub wspaniale przystrojonego domu rozgrywały się ludzkie tragedie, z którymi w taki czy inny sposób każdy z nas się spotyka, jednak w zakończeniu podkreślono, że „Są ludzie jak Anioły przychodzą wtedy gdy, samotny za swym stołem przełykasz ciche łzy. I tylko jednym gestem noc zmieniają w dzień i czujesz że znów jesteś, (…)”. Niezwykle wymowny spektakl spotkał się z gorącymi brawami i gratulacjami ze strony zebranych w świątyni. Proboszcz ks. Bogdan Leśniak serdecznie podziękował zarówno opiekunom i organizatorom, pani Edycie Wasik i panu Januszowi Musialikowi, jak również osobom realizującym przedstawienie.

opracowała: M.W. – parafianka

 

aniolek

 

 

Zdjęcia i tekst artykułu "Człowiek Anioł" zaczerpnięto ze strony internetowej

 

Parafii NMP Królowej Polski w Chełmku

Strona Parafii

 

teatr

Grupa Teatralna podczas występów na spotkaniu opłatkowym 19.12.2014

Sztuka pt. "Z piwnicy do luksusu"

 

 
 Przedstawienie "Tajemnicza szuflada"

 

 

 

 
 Przedstawienie "Pietruszka na wagarach"

 

Odsłony: 3775